Güncel Haberler

“Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi”nin kuraları çekildi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da evi olmayanlara ev sahibi olma hedefiyle yürütülen “Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi”nin kura çekiminde heyecan yaşandı.

461 bin 361 vatandaşımızın katıldığı projenin ilk iki etabında katılım koşullarını sağlayan 374 bin 778 kişi kuraya dahil oldu. Kadıköy 9'uncu noteri huzurunda yapılan canlı kurada 2 bin 894 müdür ve bir o kadar da yedek hak sahibi hak sahibi olarak belirlendi.


“Projemizin ilk iki etabını faydalanıcılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem kurayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin her şeyden önce gençleri arzuladığı büyük şehir vizyonuyla hayata geçirdiğimiz Yenişehir Evleri Arnavutköy projemizin ilk iki etabını bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belirlediğimiz kategorilerde engelliler, şehit yakınları ve gaziler ev sahibi olabilecek. “Çekiliş şartlarını yerine getirerek ev sahibi olmaya hak kazanan tüm vatandaşlarımıza sürecin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

"Yenişehir Arnavutköy projesine ev sahipliği yapıyor"Kura çekildi


Gençlere, engellilere, şehit yakınlarına ve gazilere kota hakkı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan, Sıfır Atık altyapılı, alçak ve yatay mimari yaklaşımıyla tasarlanan “Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi” zemin + 6 kat olacaktı.

Projede bölgesel parklar, meydanlar, dinlenme, spor, sosyal ve kültürel alanlar, dini, eğitim ve sağlık tesislerinin yanı sıra her yaştan insanın faydalanabileceği yaya ve bisiklet yolları gibi tüm detaylar dikkate alındı.

Engelli vatandaşlar, şehit yakınları ve gaziler için yüzde 5, gençlere ise yüzde 20 oranında kota sağlayan projenin ilk iki etabında 43 adet 1+1, 1.851 adet 2+1 ve 1.000 adet 3+1 daire yer alıyor. 2 bin 894 bağımsız bölüm.

Projeyle ilgili detaylı bilgiye ve kura sonuçlarına “www.emlakkonut.com.tr” adresinden ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking