Güncel Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT otobüsüne zarar veren taksiciye ceza – GÜNDEM

Ayrıca “Sürücü Kimlik Kartı” da iptal edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada vatandaşların, yolcuların ve yetkililerin can ve can güvenliğini tehdit edecek davranışlara hoşgörü gösterilmeyeceği belirtildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 Mayıs 2024'te Bornova Metro Transfer Merkezi'nde meydana gelen kazanın ardından harekete geçti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Polisi Trafik Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, ESHOT otobüsüne zarar veren taksi şoförü hakkında yasal işlem başlattı. sürücüye sözlü saldırıda bulundu.
Büyükşehir Belediyesi'nin “Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmeliği”ne göre “Ticari amaçlı yolcu taşıyan araçlar; “Belediye otobüs duraklarına binmek, inmek, beklemek ve park etmek yasaktır” ve “Araç şoförleri ve personel Ticari yolcu ulaşımın vatandaşlara, yolculara ve kolluk kuvvetlerine karşı ölçülü ve saygılı olması gerekir, yolcuları rahatsız edecek davranışlarda bulunamaz.” Bunun sonucunda iki ayrı tutanak düzenleyerek 4 bin 100 TL para cezası verdi. Taksicinin kimlik kartının iptal edilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün gerekli adli işlemleri başlattığı bildirildi.Ne oldu?
3 Mayıs 2024'te Bornova Metro Transfer Merkezi'nden yolcu alan taksi şoförü, ESHOT otobüsü önünde durarak şoföre sözlü saldırıda bulundu. Taksi şoförü daha sonra aracından aldığı anahtarla otobüsün camlarını kırdı. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking