Güncel Haberler

SPK, iki şirketin halka arzını onayladı

SPK bültenine göre Kurul, Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hisse başına 30,50 lira, Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ise 37,39 lira fiyattan halka arz talebini onayladı.

Şeker Finansal Kiralama AŞ'nin 50 milyon lira tutarında bedelsiz sermaye artırımı talebini onaylayan SPK, Türk Ekonomi Bankası AŞ'nin 100 milyon euro tutarında borçlanma aracı ihracına ilişkin talebini kabul etti.

Kurul, Acar Menkul Değerler AŞ, Marbaş Menkul Değerler AŞ ve Piramit Menkul Kıymetler AŞ'ye 139 bin 566 lira, Menkul Değerler AŞ stratejisine ise 69 bin 783 lira idari para cezası verilmesine karar verdi. Bilgi sistemlerinin bağımsız denetiminin sonucu.

Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin borsadaki işlemlerine ilişkin soruşturmanın ardından Kurul, 2 kişiye idari yaptırım uygulayarak, virüslü olduğu tespit edilen 39 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli yasal işlemlerin başlatılmasına karar verdi. Türkiye'de ikamet eden kişiler için yurt dışı kaldıraçlı işlemler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking