Güncel Haberler

Sobanın yanında unuttuğu benzin bidonu canından ediyordu

Çayeli İlçesi Aşıklar Mahallesi'nde 3 katlı bir evin birinci katında yaşayan 62 yaşındaki Topal, 5 gün önce akşam saatlerinde ısınmak için evdeki sobayı açmak istedi.

Topal'ın yanmış kağıt ve naylonu sobaya atması sonucu evinde yangın çıktı ve yangın parçacıkları çevredeki benzin dolu tanka sıçradı.

Yüzünde, ellerinde, kollarında, ayaklarında ve vücudunun bazı yerlerinde yanıklar oluşan Topal, hem evdeki yangını hem de alev alan kıyafetlerini söndürmeye çalıştı.


Yangından pencereden atlayarak kurtuldu

Evdeki yangının büyümesi üzerine Topal, çevredekilerin yardımıyla pencereden atlayarak Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Buradaki ameliyatın ardından Topal, sevk edildiği Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'nde tedavi altına alındı.

Tedavisi devam eden Metin Topal, normalde sobayı yakmak için benzin kullandığını ancak bir süre önce sobanın arkasında bıraktığı benzin dolu bidonu almayı unuttuğunu söyledi.

Topal, bu üzücü olayın ısınmak için sobayı açmak istediği sırada yaşandığını anlattı. “Gaz tüpü sobanın arkasındaydı, sobayı yakmak için kağıt yaktım, sobaya odun koymak üzereydim. Yangın kolay tutuşsun diye kağıt ve naylon yaktım. Ateşten bir parça naylonu kırıp atınca kağıt yere düştü, gaz tüpü parladı.” Dedi.

Topal, evdeki yangını söndürmeye çalıştığını ancak yangının yayılması nedeniyle bunu başaramadığını söyledi.


“Kağıdı sobanın üzerine koymak üzereydim ki, kağıt yere düştü, gaz bidonu kıvılcım çıkarıp ellerimi yaktı. Kapatmaya çalıştım ama işe yaramadı.” Topal, evi kurtarmak için elinden geleni yaptığını ancak yüzünün, kollarının ve ayaklarının yanmasını engelleyemediğini söyledi.

Kazanın şokunu hâlâ üzerinden atamadığının altını çizen Topal, şöyle konuştu:


“Yangını söndüremeyince pencereden atladım ve ev yanmaya başladı. Daha sonra çevredekilerin yardımıyla hortumla evin üzerine su döktüler. Ağabeyim gelip beni hastaneye götürdü. Yangına çok üzüldüm, çay içmem gerekiyordu ama kazanın etkisini üzerimden atamıyorum, rüyalarıma giriyor, rüyalarımda sürekli şantiyelerde çalışıyorum “Ne olursa olsun izin vermeyin” bana göre başka kimsenin başına gelmez. Dikkatli olun, gaz bidonunu sobanın üstünde veya yakınında bırakmayın.”

Çıkan yangında yaralandığını ve evindeki eşyaların kullanılamaz hale geldiğini gören Topal, Erzurum Şehir Hastanesi'nde tedavisinin iyi gittiğini, doktorların ve sağlık personelinin kendisine büyük ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Yanık Tedavi Merkezi doktorlarından Onur Ceylan, vücudunun çeşitli yerlerinde 2. ve 3. derece yanıklar bulunan Topal'ı yakından takip ettiklerini, ilaç ve pansuman tedavilerinin sürdüğünü ve ameliyat için değerlendirileceğini söyledi. gelecekte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking