Güncel Haberler

Bakan Koca’dan ‘LÖSANTE’ açıklaması! Tartışmalara son noktayı koydu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün İstanbul Pendik’teydi… Vatandaşların sorularını yanıtlayan Bakan Koca’nın bir diğer sorusu da LÖSANTE hastanesiyle ilgili oldu.

Lösemi ve kanser tedavisi gören çocukların bakımı için kurulan LÖSANTE Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat engeli geldiği iddia edildi. Bakan Koca tartışmalara son verdi.

BAKAN KOCA: ‘BU BİR İSTİSMARDIR’

Bir vatandaş Koca’ya, “LÖSANTE hastanesinin ruhsatının tamamını neden vermelisiniz?” diye sordu. Fahrettin Koca, konuyla ilgili şunları söyledi: “Lösemi olduğunu kanıtlayıp başka bölgelere hastane istemek istismardır.”

Bakan Koca, yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“Tek cümleyle söylüyorum. Lösemi hastalarına özel hastanede ne kadar yatak kullanmak isterlerse istesinler, yoğun bakımda dahi olsa lösemi hastalarına özel hematolog ve benzerlerini isteseler de lösemi hastalarına kapımız açık. Ama löseminin ötesinde jinekolog, okuyucu, ortopedi uzmanına da açığız, lösemi hastalarını istismar eden dallar aramıyorlar.

Hepimiz birbirimizden yanayız ama bunu lösemi olarak gösterip başka bölgelere hastane istemek istismardır. Sizi de istismar etmelerine izin vermeyin. Bakın buradan herkese lösemi yatakları, hematoloji yatakları vb. üzerinde çok çalıştığımızı söylüyorum. lösemili hastalar için. “Doktorların hizmetinde olan kadın doğum, kadın hastalıkları, ortopedi, beyin cerrahisi gibi alanlar üzerinden lösemili hastalarımızı sömüren, para karşılığı hizmet edenlere kapıyı açmamalılar.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milas'ın yanan ormanları küllerinden yeniden doğuyor!Milas’ın yanan ormanları küllerinden yeniden doğuyor!
Ümit Özdağ, birbirlerine tekme atan partililere bağırdı: Ümit Özdağ, birbirlerine tekme atan partililere bağırdı: “Buraya kaba Afganlar mı geldi?”
Yer: Samsung!  Silahla öldürüp canlı yayın başlattı: 'Namusumuzu rehabilite ettim'Yer: Samsung! Silahla öldürüp canlı yayın başlattı: ‘Namusumuzu rehabilite ettim’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking