Güncel Haberler

YouTube’dan deepfake videolara yeni önlem: Artık kolayca kaldırtabilecek!

YouTube, yapay zeka ile oluşturulan videoların olumsuz etkilerini en aza indirmek için platformuna bazı yeni önlemler getirdiğini duyurdu. Şirket, kullanıcıların artık kendilerini taklit eden deepfake içeriğin platformdan kaldırılmasını talep edebileceklerini duyurdu.

KULLANICILAR PLATFORMDAN KALDIRABİLİR

Bu kapsamda kullanıcılar, YouTube'un gizlilik şikayet formuna eklenen yeni bir bölüm aracılığıyla yüzlerini, vücut hareketlerini ve sesini taklit eden deepfake içerikleri platformdan kaldırabilecek.

Yeni politikasının tamamen veya kısmen yapay zeka ile oluşturulmuş, insanları yanıltabilecek içerikleri kapsayacağını söyleyen YouTube, herhangi bir yayından kaldırma talebinin herhangi bir işlem yapılmadan önce dikkatle inceleneceğini söylüyor.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milli Savunma Bakanlığı'ndan ücretli askerlik açıklaması!  O tarihe kadar... Milli Savunma Bakanlığı'ndan ücretli askerlik açıklaması! O tarihe kadar…
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten “yeni vergi paketi” ve “yurt dışı çıkış vergisi”ne ilişkin açıklama!
İşte Saadet partisinin cumhurbaşkanı adayı!İşte Saadet partisinin cumhurbaşkanı adayı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking