Güncel Haberler

Sağlık Bakanlığı işçi alımı canlı kura çekimi nasıl izlenir? 8 bin işçi alımı kurası ne zaman?

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı 8 bin kadrolu işçi alımına ilişkin duyurunun ardından merakla kura tarihini bekliyoruz. Şubat ayında Bakanlık aracılığıyla başvuruların tamamlanmasının ardından gözler personel alımı kura tarihlerine çevrildi. Kuyu, Sağlık Bakanlığı canlı işe alım çekilişi nasıl takip edilir? 8 bin işçi için kura çekimi ne zaman yapılacak?

8 BİN İŞÇİNİN KURASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında; “ÖSYM’nin 27.000 personel alımına ilişkin yerleştirme sonuçları 4 Mart 2024 tarihinde açıklandı. Bu kişilerin sözleşmeli kadrolara atanmaya devam etmesi nedeniyle, 8.000 personelin kadrolu sözleşmeli olarak istihdam edilmesi için kura çekimine geçildi. İl teşkilatı hizmet birimlerinin toplantısı 3-4 Nisan 2024’te yapılacak.” ifadeler kullanıldı.

Atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer tüm duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün https://yhgm.saglik.gov.tr ​​adresindeki internet sitesinde ilan edilecektir.

ÇEKİLİŞ CANLI NASIL İZLENİR?

Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin kura çekimi, diğer personel alımlarında olduğu gibi Bakanlığın YouTube hesabından canlı yayınlanacak.

Sağlık Bakanlığı atamalarına ilişkin her türlü duyuru ile bilgi ve belge Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi olan yhgm.saglik.gov.tr ​​adresinde yayınlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking