Güncel Haberler

Kadın futbolcuyu dudağından öpen İspanya Futbol Federasyonu Başkanı eleştiri konusu oldu

Dünya Oyuncular Birliği (FIFPRO), Rubiales’in Hermoso’ya karşı davranışının “son derece içler acısı” olduğunu söyledi.

REKLAM

İspanya Futbol Federasyonu başkanı Luis Rubiales’in Kadınlar Dünya Kupası zaferinin ardından yapılan kutlamalar sırasındaki davranışları eleştiri konusu oldu. İspanyol oyuncu Jenni Hermoso’yu dudaklarından öpen Rubiales’e siyaset ve spor dünyasından tepki geldi. Rubiales tepkilerin ardından özür diledi.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, Avustralya’nın Sidney kentinde oynanan finalde ülkesinin İngiltere’yi 1-0 yenmesinin tadını çıkarırken sergilediği “uygunsuz davranışla” dikkat çekti.

Sahadaki madalya ve kupa töreni sırasında Rubiales’in zafer işareti yaparak kasıklarını avuçladığı ve ardından İspanyol oyuncu Jenni Hermoso’yu dudaklarından öptüğü görüldü.

Dünya Oyuncular Birliği (FIFPRO), Rubiales’in Hermoso’ya karşı davranışının “son derece içler acısı” olduğunu söyledi.

İspanya’da geçici Kültür ve Spor Bakanı Miquel Iceta, kamu yayıncısı RNE’ye “bir oyuncuyu tebrik etmek için dudaklarından öpmenin kabul edilemez” olduğunu söyledi.

İspanyol hükümetinin Eşitlik Bakanı Irene Montero bunu sosyal platformda yayınladığı bir mesajda söyledi.

Rubiales özür diledi

Hermoso oyuncusuna yönelik davranışları İspanya’da öfkeye yol açan Luis Rubiales, Pazartesi günü yayınlanan bir videoda özür diledi.

Kötü niyetle hareket etmediğini söyleyen Rubiales, İspanya Futbol Federasyonu’nun yayınladığı videoda şunları söyledi: “Elbette yanılmışım, bunu kabul etmek zorundayım.”

Hermoso beyanı

33 yaşındaki aktris Jenni Hermoso, soyunma odasındaki kutlama neşesini gösteren bir Instagram videosundaki davranış hakkında “Beğenmedim” dedi.

İspanya Futbol Federasyonu Pazar günü Hermoso adına bir açıklama yayınlayarak tartışmayı sakinleştirmeye çalıştı.

Açıklamada Hermoso, olayı “Dünya Kupası’nı kazanmanın verdiği büyük mutluluk nedeniyle tamamen kendiliğinden gelişen karşılıklı bir jest” olarak nitelendirdi.

Hermoso, “Başkan ve benim harika bir ilişkimiz var” dedi, “Hepimize karşı davranışı mükemmeldi ve bu doğal bir jestti.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking