Güncel Haberler

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında en az 15 Filistinli hayatını kaybetti

Filistin'in resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin merkezi ve Es-Sabra mahallesine düzenlediği ciddi hava saldırısında 8 Filistinli hayatını kaybetti, bazıları da yaralandı.

İsrail savaş uçakları, Gazze'nin Nusayrat mülteci kampının kuzeyindeki elektrik santralinin yakınındaki bir grup Filistinliyi hedef aldı. Saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, bazıları da yaralandı.

İsrail savaş uçakları ve topçuları Gazze'nin merkezinde el-Cevhara adlı binanın yakınındaki bir evi hedef aldı. Saldırıda 3 Filistinli hayatını kaybetti, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bazı kişiler de yaralandı.

İsrail'in Gazze'deki El Şati mülteci kampındaki bir eve düzenlediği benzer saldırıda da en az 2 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

İsrail topçusu aralıklı olarak şehir merkezini ve Refah'ın güneyini hedef alırken, İsrail uçakları da Refah'ın kuzeyinde bir evi bombaladı.

Gazze Sağlık Bakanlığı 20 Haziran'da yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında en az 15 bin 517'si çocuk ve 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 551 Filistinlinin öldürüldüğünü söyledi. Filistinliler yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking