Güncel Haberler

İsrail, bir gün içinde Gazze’de 6 hastaneyi hedef aldı

İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarında yaralı ve hastaların yanı sıra binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı hastaneleri de hedef almaya devam ediyor.

Son 24 saatte Şifa Hastanesi, Endonezya Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, Rantisi Çocuk Hastanesi, Al-Awda Çocuk Hastanesi ve Kudüs Hastanesi’ne veya yakınlarında şiddetli saldırılar meydana geldi.

İsrail güçlerinin, kuşatma altındaki Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan ve binlerce yaralı ve yerinden edilmiş sivilin sığındığı Şifa hastanesi çevresine düzenlediği yoğun saldırılarda 6 kişi hayatını kaybetti.

Şifa hastanesi kampüsündeki poliklinik binasının bombalanmasının ardından aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını aralıksız sürdüren İsrail ordusu, El-Awde ve Endonezya hastanelerinin çevresini de vurdu.

İsrail savaş uçakları ayrıca Gazze Şeridi’ndeki Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesini de “doğrudan” hedef aldı.

Gazze’de hedef alınan Nasr Çocuk Hastanesi hizmet dışı kalırken, bir çocuk oksijen yetersizliğinden hayatını kaybetti.

İsrail güçleri, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Kudüs hastanesinin yoğun bakım ünitesine ateş açtı. Ayrıca Kudüs hastanesinin yakınındaki Tel el-Heva bölgesi de ağır bombalandı.

Nihayet akşam geç saatlerde Endonezya ve Şifa hastaneleri çevresinde yeniden “şiddetli” saldırılar gerçekleştirildi.

Şifa Hastanesi ve çevresi, “Filistinli silahlı grupların karargâhı” olduğu iddia edilen İsrail ordusu tarafından defalarca bombalandı.

Saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze hastaneleri defalarca hedef alındı ​​ve bölgedeki 35 hastaneden 18’i kullanılamaz hale geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking