Güncel Haberler

İspanyol futbolcu Jenni Hermoso, eski federasyon başkanı hakkındaki ‘öpücük’ davasında ifade verdi

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Hermoso, söz konusu “öpücüğün” kendi rızası dışında gerçekleştiğini ve Luis Rubiales’in olayı önemsiz gibi göstermesi için kendisine baskı yaptığını söyledi.

REKLAM

Kadınlar Dünya Kupası finalinde İspanya Futbol Federasyonu eski başkanı Luis Rubiales tarafından dudaklarından öpülen İspanyol futbolcu Jenni Hermoso, Rubiales’e açılan cinsel saldırı davasında ifade vermek üzere mahkemeye çıktı.

Hermoso, İspanya’nın ağustos ayında Sidney’de oynanan finalde İngiltere’ye karşı kazandığı zaferin ardından Rubiales tarafından öpüldüğü olayı anlatmak üzere Salı günü Madrid’de bir mahkeme salonuna çıktı.

Mahkeme dışında “her şeyin yolunda gittiğini” belirten Hermoso, gazetecilere şunları söyledi: “Yargı süreci devam edecek ve birçoğunuza bana verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum.” dedi.

Olay futbol dünyasında öfkeye yol açtı ve İspanya spor tarihinin en büyük krizlerinden biri oldu.

Dünya Kupasını kazanan oyuncular milli takımı boykot etti ve Rubiales sonunda istifa etti, ancak herhangi bir yanlış yaptığını reddetti ve öpücüğün rızaya dayalı olduğu konusunda ısrar etti.

Hermoso’nun “dudaktan öpme eyleminin” rızaya dayalı olmadığı ve Rubiales ile ekibinin kendisine ve ailesine olayı önemsiz gibi göstermeleri için baskı yaptığı yönündeki iddialarını mahkemede tekrarlaması bekleniyordu.

Hermoso, açıklamasını basına kapalı olarak yayınladı. İspanyol medyası, Hermoso’nun mahkemeden ifadesinin mümkün olduğu kadar gizli tutulmasını istediğini bildirdi.

İspanyol savcılar Luis Rubiales’i cinsel saldırı ve baskıyla suçlarken, Rubiales’in Hermoso ve akrabalarını öpücüğün kamuya açıklanmaması konusunda ikna etmeye çalıştığını söyledi.

Hakim ayrıca dava açıp açmayacağına karar vermeden önce diğer Dünya Kupası kazanan oyuncuların, antrenörlerin ve federasyon yetkililerinin ifadelerini de dinleyecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking