Güncel Haberler

Gözler İran ve İsrail’e çevrildi! Dikkat çeken gelişme: ABD’li yetkililer zaman verdi

İsrail'in 1 Nisan'da Suriye'nin başkenti Şam'daki İran konsolosluğuna saldırması bölgede gerilimi artırdı. İran, 2'si general 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili “Cezalandıracağız” dedi. Daha sonra yapılan açıklamaların ardından Amerikan istihbaratının İran'ın olası bir saldırısına süre tanıması gerilimi daha da artırdı.

İRAN KITASINDAN İSRAİL'E İLK SALDIRI

İran geçen hafta sonu İsrail saldırısına yanıt verdi. İran, İsrail topraklarına füze ve İHA'larla saldırdı. Bazı noktalar vurulurken, füze ve İHA'ların ABD ve İsrail hava kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından vurulduğu bildirildi. Saldırı, İran'ın kendi topraklarında İsrail'i ilk kez vurması nedeniyle özellikle önem taşıyor.

“HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI”

İran'ın saldırısının ardından İsrail'in karşı saldırı başlatacağı bildirildi. İsrail tarafından yapılan açıklamalarda hazırlıkların tamamlandığı belirtiliyor.

İSRAİL SALDIRISI NE ZAMAN OLACAK?

NTV'nin Amerika temsilcisi Hüseyin Günay, sosyal medya hesabından İsrail'in saldırı anına ilişkin bir paylaşım yaptı. ABD'li yetkililere göre İsrail, saldırıyı istediği zaman veya hafta sonu gerçekleştirebilir. İran topraklarına yönelik misillemelerin sınırlı olduğu bildirildi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmen atamalarına ilişkin açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmen atamalarına ilişkin açıklama: 'Yakında yapacağız'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçişin Yedinci Yılı Kutlu OlsunCumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçişin Yedinci Yılı Kutlu Olsun
AK Parti seçimlerden sonra nasıl bir yol izleyecek?  İşte formül masada!AK Parti seçimlerden sonra nasıl bir yol izleyecek? İşte formül masada!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking