Güncel Haberler

‘Friends’ dizisi yıldızı Matthew Perry 54 yaşında hayatını kaybetti

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Matthew Perry’nin Los Angeles’taki evinin jakuzisinde ölü bulunduğu bildirildi.

REKLAM

Friends dizisindeki alaycı ama sevimli karakteri “Chandler Bing” ile televizyonun en popüler karakterlerinden biri olan Emmy adayı Matthew Perry, 54 yaşında hayatını kaybetti.

Haberi ilk kez aktaran Los Angeles Times ve tabloid sitesi TMZ’ye göre, aktör cumartesi günü Los Angeles’taki evinde boğularak ölmüş halde bulundu.

Warner Bros. yaptığı açıklamada, “Matthew inanılmaz derecede yetenekli bir aktördü ve Warner Bros. Television Group ailesinin silinmez bir parçasıydı” dedi.

Perry, 10 sezon boyunca Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow ve David Schwimmer’la birlikte rol aldığı “Friends” dizisinde New York’ta bir grup arkadaşını canlandırdıktan sonra Hollywood’un en tanınmış aktrislerinden biri oldu.

madde bağımlılığı

Perry, 2022’de yayınlanan anı kitabının başında bağımlılıkla olan uzun mücadelesini açıkça anlattı: “Merhaba, benim adım Matthew, ama beni başka bir isimle tanıyor olabilirsiniz. Arkadaşlarım bana Matty der. Ve benim de öyle olmam gerekiyor. öldü”.

1994’ten 2004’e kadar yayınlanan Friends, 2002’de en iyi komedi dizisi ödülünü aldı.

anı

Perry, “Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey” adlı anı kitabında “Arkadaşlar” senaryosunu ilk okuduğu zamanı anlatıyor.

“Sanki biri beni bir yıl boyunca takip etmiş, repliklerimi çalmış, tavırlarımı kopyalamış, yorgun ama komik dünya görüşümü kopyalamış gibiydi. Özellikle bir karakter dikkatimi çekti: Yapabileceğimi düşündüğüm için değildi.” Chandler’ı canlandırıyor. Ben Chandler’dım.”

O zamanlar Perry’nin bağımlılıkla mücadelesi bilinmiyordu. Oyuncu bu durumu şöyle anlatıyor:

“‘Friends’ harikaydı. Bunu tehlikeye atamazdım. Yazıyı sevdim. Rol arkadaşlarımı sevdim. Diziyle ilgili her şeyi sevdim ama bağımlılıkla mücadele ediyordum. Bir sırrım vardı ve kimsenin bunu bilmemesi gerekiyordu. Bilmek.” Biliyorum.”

Perry, 19 Ağustos 1969’da Williamstown, Massachusetts’te doğdu. Babası aktör John Bennett Perry ve annesi Suzanne, Kanada Başbakanı Pierre Trudeau’nun basın sekreteriydi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking