Güncel Haberler

Deride pul pul dökülme ile kendini gösteriyor! Uzman isimler büyük tehlikeye karşı uyardı

Son zamanlarda el hastalıklarında, ayak ağız hastalıklarında artış yaşanıyor. Hastalık ellerde, ayaklarda ve ağızda pullanma ile kendini gösterir. Uzmanlar son derece bulaşıcı olan bu hastalık hakkında ciddi uyarılarda bulunuyor.

Ağızda yaralar, avuç içlerinde yaralar ve ayak tabanlarında yaralar şeklinde kendini gösterir. Bu hastalık suçiçeği ile karşılaştırılır. Viral bir hastalık olduğu bilinen el-ayak hastalığının esas olarak solunum yolu yoluyla bulaştığı da bilinmektedir.

Show Haber’e açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, el-ayak hastalığının özellikle 2-10 yaş arası çocuklarda çok sık görülmeye başladığını söyledi.

uzman 1

BU BELİRTİLER VARSA…

Hastalığın belirtilerini sıralayan Nacaroğlu, şöyle konuştu: “Bir üst solunum yolu enfeksiyonunun ardından 1-2 gün süren ateş, boğaz ağrısı, halsizlik, halsizlik gibi boğazda su durgunluğu gibi bazı belirtiler buluyoruz.” dedi.

uzman 2

ORTAK ALANLARA DİKKAT

Nacaroğlu, bu hastalığın daha çok ortak alanlarda yayıldığını belirterek, şöyle konuştu: ‘Paylaşılan oyuncaklar ve oyun hamurlarıyla bulaşı artıyor. “Belirtiler varsa çocuğu kreşe veya okula göndermemeliyiz” dedi.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kamyon ikinci kata uçtu: Evin duvarı çöktü, sürücünün durumu ağırKamyon ikinci kata uçtu: Evin duvarı çöktü, sürücünün durumu ağır
Sultangazi'de korku dolu anlar!  Kurşun 15 yaşındaki Büşra'ya isabet ettiSultangazi’de korku dolu anlar! Kurşun 15 yaşındaki Büşra’ya isabet etti
ÖTV muafiyeti ile araç satın alanlar dikkat!  1 Ocak'tan itibaren geçerli olacakÖTV muafiyeti ile araç satın alanlar dikkat! 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking